تبلیغ در گوگل ؛ گوگل ادز

امتیاز
5
(2)
۲۹ مرداد ۱۳۹۹
توسط دانیال خانی آبادی
2496 بازدید
0 دیدگاه
توسط دانیال خانی آبادی

به تازگی طراحی سایت انجام داده اید؟ حتی نکات سئو و پیاده سازی آن برایتان زمان بر است؟ ممکن است شما در نتایج جستجو گوگل، جایگاه بالایی نداشته باشید، اما اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود هستید, می‌توانید از گوگل ادز ( Google Ads) کمک بگیرید. در دنیای دیجیتال مارکتینگ, تبلیغ در گوگل یکی از پر طرفدار ترین نوع تبلیغات آنلاین و تبلغیات کلیکی است. هزینه تبلیغات را در جای درست خرج کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که یکی از پر طرفدارترین نوع تبلیغات چیست؟

وقتی میگوییم تبلیغات در جای درست, یعنی در جایی با بیش از ۲۴۶ میلیون بازدیدکننده منحصربه‌فرد، ۳.۵ میلیارد تعامل روزانه و درصد غیرقابل‌تصور بازده سرمایه‌گذاری، تخمین زده می‌شود.

گوگل ادز چیست؟

به زبان ساده؛ گوگل ادز یا تبلیغ در گوگل نوعی از تبلیغات آنلاین است که در ازای پرداخت هزینه ای به گوگل شما در صفحه اول گوگل نمایش داده میشوید. با Google Ads میتوانید انتخاب کنید, تبلیغ شما به چه زبانی, در چه کشوری برای چه کسانی نمایش داده شود.

چه چیزی از این بهتر که میتوانید تبلیغات خود را از فیلتر های مختلف رد کنید و نمایش شما درست به همان کسانی که میتوانند تبدیل به مشتری

با Google Ads می‌توانید میزان ترافیک وب‌سایت خود را افزایش داده، تماس تلفنی بیشتری دریافت کرده و بازدیدهای درون فروشگاه خود را افزایش دهید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد، تبلیغات به‌موقع (از طریق تلفن همراه و دسک تاپ) را بین مخاطبان موردنظر خود ایجاد و به اشتراک بگذارید.
به این معنی است که کسب ‌و کار شما در صفحه نتایج موتور جستجو در لحظه‌ای که مشتریان شما به دنبال محصولات و خدمات شما از طریق جستجوی Google یا Google Maps هستند، ظاهر می‌شود.

what is google ads - تبلیغ در گوگل ؛ گوگل ادز

مزیت های تبلیغ در گوگل

 دسترسی گسترده Google

امروزه گوگل یک برند بزرگ محسوب می‌شود و هرکسی هر چیزی که بخواهد را در گوگل می‌تواند پیدا کند, به همین خاطر, گوگل را به عنوان جستجوگر، پاسخ‌دهنده و… میشناسیم. و به همین دلیل هنگامی که سوالی داریم, به اولین جایی که سر می‌زنیم گوگل است. به اصطلاح گوگل میکنیم.
می‌خواهید طرز تهیه‌ی غذای موردعلاقه‌تان را پیدا کنید؟ علت سردرد های شبانه خود را نمیدانید؟ و… .
گوگل کنید.

سالانه ۲+ تریلیون جستجو توسط موتور جستجوی گوگل انجام میشود. این یعنی بیش از ۵ میلیارد جستجو در روز!!

پس بهتر است زود تر وارد این چرخه شوید تا زمانی که کاربر خدمات یا محصولات شما را نیاز دارد, کمپانی شما در صفحه اول نمایش داده شده باشد.

انتخاب کاربر هدف

اگر از گوگل ادز استفاده کنید میتوانید خودتان میزان کاربران هدف را تعیین کنید. به عنوان مثال شما برای کلمه کلیدی ( نرم افزار حسابداری) هزینه ای را تعیین میکنید. کاربرانی که نیاز به این نرم افزار داشته باشند, سایت شما را میبینند.

یک استراتژی قوی وجود دارد که میتوانید از عبارت های طولانی استفاده کنید که روند تبلیغات خود را متمرکز تر پیش ببرید. به عنوان مثال استفاده از کلمه کلیدی ( آموزش نرم افزار حسابداری هلو) برای تبلیغ در گوگل؛ اینکار تعداد کاربران هدف را مشخص تر میکند و نرخ تبدیل کاربران به مشتری بسیار بالا میرود.

کنترل تصمیم‌گیری کاربر

گوگل ادز شبیه تبلیغات دیگر نیست که کاربران به خوب یا بد بودن آن شک کنند. کاربران در صفحات گوگل, به دنبال جواب سوال خود هستند یا میخواهند خدمات یا محصولاتی را جستجو کنند. در آن زمان شما با استفاده از گوگل ادز لینک های اوا صفحه را میگیرید و کاربر شما را انتخاب میکند. قرار نیست تبلغات کنید, فقط جایگاه بالاتری را نسبت به رقبای خود میگیرید تا پاسخ کاربر را بدهید.

کنترل کمپین تبلیغاتی

وقتی به ‌غیر از گوگل ادز استراتژی‌های دیگری را برای تبلیغات انتخاب می‌کنید و بابت آن تبلیغات, هزینه‌ای را پرداخت می‌کنید، باید صبر کنید و نتیجه کار را در آخر ببینید. اما اگر تبلیغاتتان را به گوگل ادز بسپارید تمامی مراحل و ریزترین جزئیاتتان را خودتتان کنترل می‌کنید.
برای مثال، شما می‌توانید هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید به ازای هر کلیک روی سایتتان باشد. یا اینکه آن کاربر از سایت شما محصولاتتان را خرید کنید. انتخاب با خود شماست.

 تعیین بودجه تبلغ در گوگل

کسب یک کلیک می‌تواند صدها دلار برای برخی از مشاغل هزینه داشته باشد. اما بیشتر کلمات کلیدی هزینه زیادی ندارند و حتی مزیت استفاده از تبلیغات می‌تواند محدودیت‌هایی را در بودجه روزانه شما، حداکثر پیشنهادات و موارد دیگر ایجاد کند.
به‌این‌ترتیب، می‌توانید اطمینان داشته باشید که حتی اگر حساب خود را کنترل نکنید، هرگز بیش از آنچه می‌خواهید هزینه نمی‌کنید.
شما کنترل کامل بر بودجه کمپین‌های تبلیغاتی Google خود را دارید.
همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که هرماه چقدر می‌خواهید هزینه کنید و بودجه را بر اساس نمودار عملکرد تنظیم کنید.
هنگامی‌که یک تبلیغ بسیار خوب انجام می‌شود، می‌توانید هزینه تبلیغ را برای آن افزایش دهید تا نتایج مطلوبی به دست آورید.

آنالیز نتایج تبلیغ در گوگل

شما دردیگر انواع تبلیغات نمی‌دانید چه اشتباهی انجام می‌دهید که بخواهید آن ها را بهبود ببخشید. بعضی از داشبوردهای تحلیلی تشخیص این موضوع را غیرممکن می‌کنند. اما در تبلیغات در گوگل ادز می‌توانید تصمیم بگیرید که هرماه چقدر می‌خواهید هزینه کنید و بودجه را بر اساس نمودار عملکرد تنظیم کنید. هنگامی‌که یک تبلیغ برای شما خوب کار می‌کند می‌توانید هزینه تبلیغ را افزایش دهید تا نتیجه مطلوب‌تری داشته باشید. همچنین می‌توانید برعکس، هزینه تبلیغات را برای یک تبلیغ کم‌کار کاهش دهید. شما همچنین می‌توانید قبل از از دست دادن یک سکه دیگر ، فوراً جلوی آن را بگیرید.

سئو و گوگل ادز

seo or adwords - تبلیغ در گوگل ؛ گوگل ادز

سئو هنوز ستون فقرات سایتهای پربازدید است.  شما قبلاً درگذشته یا هم‌اکنون شاید آرزوی صفحه اول بودن در موتور جستجو را داشته‌اید همچنین خیلی از مشاغل هرگز به این آرزو نمی‌رسند.
برای پیشرفت کاری, اولین قدم طراحی سایت است. درمرحله بعد باید به نکات سئو توجه کنید که بسیار زمانبر است و نیاز به حوصله و دقت فراوان دارد. بنابراین میتوانید به موازات آن شروع به تبلیغ در گوگل کنید.

تاثیر سئو بر تبلغات گوگل محسوس نیست, اما بهتر است بدانید اگر شما سئو بهتری داشته باشید, رتبه شما در گوگل بالا میرود بنابراین هزینه تبلیغات گوگلی شما بسیار کاهش میابد. بنابراین اگر سایت شما تازه وارد صفحات گوگل شده است قطعا هزینه بیشتری را باید به گوگل بپردازید.

آگاهی از برند با گوگل ادز

تبلیغات گوگل متنوع‌تر از کلیک کاربر و پردات هزینه به گوگل است. آن‌ها همچنین می‌توانند ابزاری عالی برای ایجاد آگاهی از برند باشد، چیزی که تحقیقات نشان می‌دهد چیزی است که بالاترین بازاریاب با عملکرد خود دارند:
قبل از توضیح ، بیایید به‌طور خلاصه بررسی کنیم که “برند” به چه معنی است. دهه‌ها پیش دیوید اوگلیوی بهترین تعریف را ارائه داد:
“برند؛ ساخت ویژگی‌های یک محصول است: نام، بسته‌بندی و قیمت آن، تاریخچه آن، شهرت آن و نحوه تبلیغ آن است.”
زمانی که با تبلیغ در گوگل در صفحه اول گوگل نمایان میشوید, فرقی نمیکند کاربر شما را کلیک کند یا نه. نام شرکت شما در ذهن فرد میماند و بار دیگر اگر عبارت مورد نظر را جستجو کند و یا هر زمانی که محصول و خدماتی از شما را ببیند, از آنجایی که نام برند شما در ذهن کاربر مانده به شما اعتماد میکند.

کلام آخر

تبلیغ در گوگل یا گوگل ادز در کنار بهینه سازی سئو میتواند به پیشرفت سایت و کسب وکار شما کمک کند. هزینه تبلیغات در گوگل سوخت نمیشود, چرا که تا زمانی که کاربری بر روی لینک شما کلیک نکند هزینه ای کسر نخواهد شد. همچنین تا آخرین لحظه میتوانید این نوع تبلیغات کلیکی را مدیریت کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

بیشتر بخوانید

ساخت کانال یوتیوب
ساخت کانال یوتیوب

در دنیای دیجیتال مارکتینگ توجه به سوشال مدیا بسیار بالا است. نه تنها باید یک طراحی سایت اختصاصی داشته باشیم و به نکات سئو توجه کنیم, بلکه پست ...

بیشتر
سئو سایت فروشگاهی؛ کلمات کلیدی
سئو سایت فروشگاهی؛ کلمات کلیدی

پس از آنکه سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را تحویل میگیرید باید با توجه به نکات سئو به بهینه سازی سایت خود توجه کنید. برای افزایش فروش خود ...

بیشتر
سایت مپ چیست؟
سایت مپ چیست؟

زمانی که سفارش طراحی سایت را میدهید حواستان به داشتن سایت مپ باشد. برای سایت های شرکتی و سازمانی و طراحی سایت فروشگاهی که صفحات زیادی دارند واجب ...

دانیال خانی آبادی
بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان با طراحان ایرانیان

شما با چالش‌هایی برای توسعه کسب و کار خود روبرو هستید. ما راه‌حل‌های مناسبی برای آن‌ها داریم. با ما تماس بگیرید.

آخرین نمونه کار ها

برخی از وب‌سایت‌هایی که افتخار طراحی آنها را داشته‌ایم

صادرات خرمای گیلدا
صادرات خرمای گیلدا
ایران سرباره
ایران سرباره
تامین سرمایه ملت
تامین سرمایه ملت
دادآتش سپاهان
دادآتش سپاهان
×