لینک بیلدینگ چیست؛ روش های اصولی

امتیاز
5
(1)
۲۳ تیر ۱۳۹۹
توسط دانیال خانی آبادی
1892 بازدید
0 دیدگاه
توسط دانیال خانی آبادی

پس از آنکه کار طراحی سایت شما انجام شد باید برای افزایش رتبه سایت به دنبال راه های مختلفی مانند: تولید محتوا, بررسی نکات سئو و موارد دیگر باشید. یکی از این موارد لینک بیلدینگ یا بک لینک سازی است. اما لینک بیلدینگ چیست؟ آیا خرید لینک بیلدینگ کار درستی است؟ لینک بیلدینگ خارجی و داخلی چه تفااوتی دارند؟ در این مطلب در مورد لینک بیلدینگ و لینک سازی اصولی نوشته ایم. هر سئو کار و مدیر محتوایی باید با نحوه لینک سازی اصولی آشنا باشد. در این مطلب راهنمایی برای لینک سازی آماده کرده ایم که نه تنها کسانی که اول راه هستند, بلکه تمامی سئو کار ها باید با آن آشنا باشند.

link building tips - لینک بیلدینگ چیست؛ روش های اصولی

لینک بیلدینگ چیست؟

لینک بیلدینگ یکی از بخش های اصلی از استراتژی های seo است. زمانی که وب سایت های دیگر در یکی از صفحات خود لینک سایت شما را گذاشته باشند, به این معناست که لینک بیلدینگ برای سایت شما انجام شده است.
به زبان ساده تر؛ اگر سایت A به سایت B لینک داده باشد. برای گوگل به این معنا است که سایت B ارزش بالایی دارد که در یک کلمه کلیدی مرتبط بک لینک داشته است. به این معنا که سایت A در یک کلمه کلیدی, سایت B را مرجعی برای کاربر قرار داده است.

بنابراین رتبه سایت B افزایش پیدا میکند. این کار را برای صفحات یک سایت هم میتوان انجام داد و هر صفحه ای را به دیگری لینک داد.
لینک سازی یکی از سخت ترین قسمت های رتبه بندی وبسایت است.

اما اگر اینکار به صورت اصولی انجام شود گوگل به سایت شما پاداش ماندگاری میدهد. اما هر کاری اصولی دارد و اگر طبق اصول انجام نشود نه تنها افزایش رتبه سایت نخواهید داشت, بلکه گوگل به سایت شما امتیاز منفی نیز میدهد.

اهمیت لینک بیلدینگ

اما چرا لینک سازی مهم است؟ لینک بیلدینگ چه اهمیتی برای ما داد؟
قبل از هر جوابی بهتر است بدانیم لینک سازی زمان و تلاش فراوان میخواهد. همچنین انجام لینک بیلدینگ اصولی کمی دشوار است. کسانی که میتوانند نسبت به رقبای خود از تاکتیک های بهتری در لینک بیلدینگ استفاده کنند, معمولا شاهد رشد چشمگیری در تراقیک ارگانیک سایت خود هستند.
به همین دلیل است که باید اهمیت لینک بیلدینگ را بدانید و بخش قابل توجهی از کارتان را به آن اختصاص دهید.

 •  افزایش رتبه در نتایج جستجوی گوگل
 • خزندگان گوگل صفحات دیگر پیج شما را سریع تر پیدا میکنند.
 • افزایش اعتبار کسب و کار شما
 • افزایش ترافیک هدفمند وبسایت شما

شما نمیتوانید به این امر بی اهمیت باشید پس ادامه مطلب را برای نحوه لینک سازی اصولی بخوانید.

لینک بیلدینگ اصولی

به هر حال لینک سازی در حد یک روش و یک استراتژی نیست. باید ها و نباید های زیادی در این کار وجود دارد. نباید کورکورانه و بدون توجه به صفحات و کلمات کلیدی لینک سازی کنیم. نکات زیر را در سایت های بررسی رتبه سایت مانند Moz یا Alexa میتوانید مطالعه کنید. از طرفی با ورود به سایت support.google.com از به روز رسانی های گوگل و الگوریتم های آن آشنا شوید.

 لینک متنی

لینک هایی هستند که در بدنه متن ها گذاشته میشوند. نه در نوار کناری یا فوتر سایت. لینک های متنی, روند لینک سازی است که برای روی کلمات و یا عبارات یک محتوا انجام میشود.
اگر در محتوای اصلی یک صفحه به یک کلمه لینکی دادید, آن را رنگی و بولد (Bold) کنید. با اینکار توجه کاربر را جلب میکنید که این کلمه را کلیک کند. بنابراین رتبه سایت را افزایش میدهید.

 ایجاد لینک های ‘Followed’

باید بدانید تمام لینک بیلدینگ ها باعث افزایش رتبه سایت شما نمیشوند. پس بهتر است با انواع ویژگی های لینک سازی آشنا شوید.
به کد های لینک های خود توجه کنید. در این کد ها عبارت =REL را خواهید دید. هر کلمه ای رو به روی آن قرار بگیرد بر روی سئو شما تاثییر میگذارد.

 •  Nofollow: لینک هایی که گوگل نباید آنها را بررسی کند. بر روی سئو هیچ تاثیری ندارند و در رتبه بندی گوگل هیچ کمکی نمیکنند. اگر عبارت Rel= nofolow را در کد های لینک بیلدینگ خود دیدید, بدانید که این لینک سازی به سئو شما هیچ کمکی نخواد کرد و باید آن را تغییر دهید. چراکه برای گوگل نماد بی اعتباری را دارد.
 • Sponsored: به معنای حمایت شده است. زمانی که در کد های لینک مورد نظر, عبارت rel=sponsored دیده شد, برای گوگل به معنای این است که صاحب وبسایت هزینه ایی برای این کلمه کلیدی داده است, به همین دلیل از رتبه بندی ارگانیک دور میشود. اما در به روز رسانی های جدید و نکات سئو در ۲۰۲۰ نشان داده شده است که این نوع بک لینک ها به عنوان یک نکته, ممکن است کمی در رتبه بندی تاثیر بگذارد.
 •  UGC: قبل از ماه مارچ ۲۰۲۰ اگر عبارت rel=UGC در بک لینک های سایت شما بود نه تنها تاثیر مثبتی برای سئو نداشت, بلکه رتبه سایت شما را کاهش میداد. اما پس از به روز رسانی ها این عبارت دیگر تاثیر منفی ندارد.

از طرفی عبارت rel= dofollow در لینک بیلدینگ, ارزش لینک را بسیار بالا میبرند و خزندگان گوگل را از طریق این لینک به صقحات دیگر هل میدهند. بنابراین باعث بهبود سئو و افزایش رتبه سایت در گوگل میشود.

 لینک های قوی و مرتبط

در لینک بیلدینگ زمانی شما میتوانید افزایش رتبه بیشتری داشته باشید که لینک های شما به سایت های مرتبط و پر بازدید باشند.
به هیچ عنوان سایت هایی را لینک نکنید که به مطالب سایت شما مرتبط نباشند.همچنین تعداد دامنه ها را افزایش دهید.

سعی کنید به تعداد زیادی دامنه در سایت شما لینک داده شده باشد. بر روی یک یا دو سایت تمرکز نکنید؛ افزایش دامنه ها در لینک بیلدینگ باعث افزایش اعتبار وبسایت شما میشود. بنابراین رتبه سایت شما افزایش میابد.

توجه به سئو کلاه سفید و کلاه سیاه در لینک بیلدینگ

همانطور که میدانید کلاه سفید به طور کل, تاکتیک هایی از سئو را شامل میشود که به صورت اخلاقی و طبق قوانین به سایت کمک میکند. اما کلاه سیاه کاملا تاکتیک های غیر قانونی را برای افزایش سریع رتبه سایت شامل میشود.
کلاه خاکستری کاملا تاکتیک های ریسکی هستند. چراکه قانونی هستند اما لب مرز غیر قانونی شدن اجرا میشوند.
فراموش نکنید که لینک سازی شما اگر غیر قانونی باشد رتبه سایتتان کاهش شدیدی پیدا میکند.
لینک بیلدینگ کلاه سیاه:

 •  خرید بک لینک
 •  ایجاد لینک در کامنت ها و ایجاد کامنت های هرز
 • ساخت وبلاگ شخصی و ایجاد بک لینک سایت در آن
 •  ایجاد لینک در سایت های هک شده

خرید لینک بیلدینگ

link building 2 - لینک بیلدینگ چیست؛ روش های اصولی

اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود هستید بی شک اینکار را نکنید. خرید بک لینک, نقض صریح دستور العمل های گوگل است. گوگل در سال ۲۰۲۰ بیش از پیش به این نکته توجه میکند و سخت گیری آنها بیشتر شده است. خرید بک لینک درخواست افراد تنبلی است که میخواهند بار سئو سازی سایت را از دوش خود بردارند ولی بهتر است بدانند که نباید منتظر افزایش رتبه سایت خود باشند.

کلام آخر

توجه به نکات سئو, بهینه سازی محتوا, لینک سازی, آموزش لینک بیلدینگ اصولی و موارد دیگر, همه چیز هایی است که یک مدیر سایت میخواهد و باید به آن توجه کند. اما برای افزایش رتبه سایت در گوگل نیاز به دانستن روشهای اصولی هستید.به همین دلیل در این مطلب در مورد بک لینک ها و لینک بیلدینگ اصولی صحبت کردیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت ایجاد هرگونه سوال در قسمت نظرات این پست همراه شما خواهیم بود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

بیشتر بخوانید

ساخت کانال یوتیوب
ساخت کانال یوتیوب

در دنیای دیجیتال مارکتینگ توجه به سوشال مدیا بسیار بالا است. نه تنها باید یک طراحی سایت اختصاصی داشته باشیم و به نکات سئو توجه کنیم, بلکه پست ...

بیشتر
سئو سایت فروشگاهی؛ کلمات کلیدی
سئو سایت فروشگاهی؛ کلمات کلیدی

پس از آنکه سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را تحویل میگیرید باید با توجه به نکات سئو به بهینه سازی سایت خود توجه کنید. برای افزایش فروش خود ...

بیشتر
سایت مپ چیست؟
سایت مپ چیست؟

زمانی که سفارش طراحی سایت را میدهید حواستان به داشتن سایت مپ باشد. برای سایت های شرکتی و سازمانی و طراحی سایت فروشگاهی که صفحات زیادی دارند واجب ...

دانیال خانی آبادی
بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان با طراحان ایرانیان

شما با چالش‌هایی برای توسعه کسب و کار خود روبرو هستید. ما راه‌حل‌های مناسبی برای آن‌ها داریم. با ما تماس بگیرید.

آخرین نمونه کار ها

برخی از وب‌سایت‌هایی که افتخار طراحی آنها را داشته‌ایم

صادرات خرمای گیلدا
صادرات خرمای گیلدا
ایران سرباره
ایران سرباره
تامین سرمایه ملت
تامین سرمایه ملت
دادآتش سپاهان
دادآتش سپاهان
×